Quantcast
Channel: GYVENTI SMAGU
Viewing all 51 articles
Browse latest View live

Muilinimosi savaitė :)

$
0
0

Kartais namuose būna tylu, ramu. T.y. nebūna vaikų. Tokia ir buvo praeita savaitė. Išnaudojau ją turiningai: prigaminau kalną muilo :))))


Žemiau rasite visų muilų aprašymą.

Norintieji išbandyt, kreipkitės ;)

Kaziuko mugė

$
0
0
Kaip žinia, šiandien Vilniuje prasidės Kaziuko mugė. Taigi, jeigu pasiilgote šurmulio, Jums tenai :)

O aš iš savo pusės džiaugiuosi, kad turiu galimybe bendradarbiauti su jaunais ir kūrybingais menininkasi iš morkaproject.blogspot.com, kurie Kaziuko mugėje pristatys mano muilus.

Taigi, prašom į Lukiškių aikštę, kur įsikurs Alternatyvioji jaunimo Kaziuko mugė ir kur galėsit surasti morkaproject dalyvius su jų pikantiškom prekėm ir mano muilais :)

Smagaus savaitgalio :)


Kelionė į Portugaliją, arba pavasario beieškant :)

$
0
0

Pagaliau galiu vėl parašyt apie kitą mano aistrą - keliones. Ne šiaip keliones su komfortabiliu autobusu, su viskas suplanuota ir įskaičiuota, o apie keliones, kai pasikliaujama tik savim, kai prieš važiuojant pats viską suplanuoji, pats apie viską pasiskaitai, kai išvažiuoji ten, kur kelionių agentūrų kainos labai kandžiojasi (nuo 3500 Lt... :), o tavo finansai atrodo leistų kelionė tik iki vietinės jūros su palapine :)))

Kodėl Portugalija? Pernai buvom Norvegijoje, ir nejučia suplanavom, kad kita kelionė bus į kitą Europos galą - Portugalija.

Kodėl šiuo metu? Todėl, kad norisi pavasario, kai už lango nuo -20 iki -10 laipsnių šalčio.... Be to nuo kovo 26 Ryanairas neskraidins pigiai į Vokietiją, iš kurios pakankamai patogu nusigaut į Portugaliją.

Mano įspūdžiai apie Portugaliją:

- šiaurinėje dalyje miestai pasipuošę pasakiško grožio ir dydžio žydinčiomis magnolijomis, kamelijomis ir rododendrais; visžaliai augalai ir eukaliptai visur, citrinų ir apelsinų sodai;

- didingi senamiesčiai, šiek tiek apleisti, bet puikiai atskleidžiantys kadaise galingą ir turtingą valstybę,

- kelių raizgynai šiaurinėje dalyje, susilieję miestai ir minimum ženklų, kaip mums pasirodė, be GPS būtų amen...

- banguojantis vandenynas vakarinėje pakrantėje ir gražus paplūdimiai pietuose, uolėtos pakrantės, ir šiaip nepamirštamas bendras gamtovaizdis pietuose;

- draugiški ir atviri žmonės.

Bilietus kaip visada užsakiau prieš 2 mėn, mašina išsinuomavom prieš savaitę.

Kelionė suplanavom taip, kad atskrendam į Porto (Portugalijos šiaurė), išsinuomojam mašiną ir keliaudami pakrantę, lankydami įžymias vietas keliaujam į pietus iki Faro, kur grąžinam mašiną ir išskrendam namo. Taigi, per 8 dienas pravažiavom šiek tiek virš 2000 km

MARŠRUTAS:

Porto - Guidemares-Braga - Viana do Castelo - Porto - Aveiro - Pinhao - Aveiro - Coimbra - Leira - Batalha - Fatima -Nazare - Sintra - Cabo Raso - Praja de Guincio - Cascais -Lisboa -Sines -Lagos - S. Vicente -Sagres -Ponta da Piedade -Portimao -Lagos - Sagres - Ferragudo - Carvoieiro - Albufeira - Vilamoura - Olhao - Tavira - Faro.

Kelionėje naudojau šįžemėlapį, tikrai labai išsamus ir aiškus, pažymėtos visos lankytinos vietos.

Pagrindiniai informacijos šaltiniai:

http://

http://lt.tixik.com/c/europa-3/portugalija-191/ - pagrindinis mūsų vadovas

http://www.trivago.ru/португалия-31481/достопримечательности

www.visitportugal.ru/

http://www.portugal-auto-rentals.com/ -mašinos nuoma

www.couchsurfing.com - nakvynių paieška

www.cp.pt - geležinkeliai

IŠLAIDOS:

Bendros kelionės išlaidos vienam žmogui - ~1350 Lt, iš jų:

Lektuvo bilietai 305 Lt: Kaunas - Dusseldorf (Weeze) - Porto ir Faro - Dusseldorf (Weeze) - Kaunas

Mašinos nuoma 8 dienom: 187 EUR (674 Lt):2=337 Lt

Kuras: 572 Lt:2=286 Lt (viso 112 l dyzelio, sąnaudos - 5,5 l )

Stovėjimai: 40 Lt:2=20 Lt

Maistas: 150 Lt

Nakvynė viešbutyje: 184 Lt:2=92 Lt

Mašinos palikimas stovėjimo aikštelėje Kaune - 130:2=75 Lt;

Kelionė iki Kauno ir atgal - 60:2=30Lt;

Kitos bendros: 43 Lt

MAŠINOS NUOMA

Mašina prieš savaitę rezervavom čia: http://www.portugal-auto-rentals.com/

Pasirinkom Guerin variantą "viskas įskaičiuotą", t.y. mums svarbiausia buvo kasko draudimas be išskaitos (jei su išskaita, tai 900-1000 Eur užšaldo kortelėje) ir One Way Tax netaikymas. Paprastai, jei imi mašina vienoj vietoj ir grąžini kitoj, tai taiko mokestį už kelią į vieną pusę (100-150 Eur, jei iš Porto į Faro). Tačiau kai kurios įmonės nuomojant 3 dienom ir daugiau (kitose 7 ir daugiau) šio mokesčio netaiko. Guerin netaiko nuo 3 dienų. Skaičiau, kad skrendant su Ryanairu, pigiausia nuomot Hertz, tačiau neišsiaiškinau, ar taiko jie šį mokestį, rašiau jiems e-mailą, bet neatrašė. Guerinu likom visiškai patenkinti. Jokių problemų neturėjom. Nors užsakinėjom 1,4 l dyzelį, gavom 1,7 l už tą pačią kainą - Opel Astra 2008 m.

Tik grįžus turėjom truputį streso, kai pamatėm, kad jie dar papildomai rezervavo kreditinėje kortelėje 100 Eur. Parašiau jiems, tai kitą dieną atrašė, kad čia atsargai rezervuojamas mokestis už kurą, jeigu negrąžintume mašinos su pilnu baku. Kitą dieną rezervavimą nuėmė.

Bendri kelių mokesčiai įskaičiuoti į moašinos nuomą, atskirom mokamom magistralėm nevažiavom



DAIKTAI

Kadangi važiavom tik su rankiniu bagažu, tai iš daiktų ėmiau tik šiek tiek drabužių ir lauktuves šeimoms. Ko nepaėmėm ir šioje kelionėje tikrai būtų pravertęs - tai termosas...

NAKVYNĖS

Gyvenom nuostabiose šeimose per www.couchsurfing.com.

Apie vakarus praleistus su tais žmonėmis galėčiau pasakot ir pasakot. Ši sistema tik dar karto patvirtino mano įsitikinimą, kad yra draugiškų, atvirų ir nuoširdžių žmonių šitame pasaulyje. Ačiū jiems labai labai!!!! Laikas, praleistas Jų šeimose suteikė ypatingą šilumą mūsų kelionei.

Manau šiai nakčiai jau užteks :)Su kitu įkvepimu surašysiu trumpą kelionės dienoraštį.

Mano mėgstamiausi pyragai ir kt. saldumynai

$
0
0
Visada mėgau ką nors kepti saldaus. Pauglystėje tai buvo tortai, o dabar pyragai. Kiekvieną kartą prieš kepant pyragą blaškausi, taaaaip, kur čia tas ir tas receptas. Sugalvojau, sudėti viską į vieną vietą.

1. Paskutiniu metu pyragų favoritas - Auksarankės šokoladinis pyragas. Paprastas, bet labai skanus :) Paragavau, po to kepiau. Po to rašiau atsiliepimus, kad labai mažai gaunasi, po to kepiau iš dvigubos normos, tačiau tame pačiame inde, tai nesigavo toks purus. Dabar vėl kepu, o kol kepa rašau :) Kadangi šitam pyragui reikia riešutų ir šokolado, t.y. ne kiekvienos dienos produktų (bent jau mūsų namuose iki šiol taip budavo), tai jo kepimui reikia pasiruošti. Bet po to, kai paragavau, tai dabar visada turiu šokolado ir riešutų :)


Pyragui reikia:

100 g sviesto 100 g cukraus 100 g juodo šokolado 3 kiaušiniai (atskirti) 20 g miltų 40 g lazdynų riešutų.

Ištirpinam sviestą, tada svieste šokoladą, įdedu cukrų. Šiek tiek atvėsus įdėti kiaušinių trynius, miltus, sumaltus riešutus bei plaktus baltimus. Kepti 40 min 180 laipsn. Gaunasi iš tiek keturiems paragauti :)

2. Pyragas - палочка выручалочка - Šarlotka (obuolių pyragas).

Reikia:
200 g. cukraus 200 g. miltų 5 kiaušiniai 500 g. obuolių Cinamonas, vanilė

Kiašinius suplaku su cukrum, įdedu miltus, šiek tiek sodos (kai neplaku atskirai baltimu). Obuolius supjaustau. Į išteptą sviestu indą - dalį teslos, dalį obuolių pabarstytų cinamonu ir vanile, vėl tešlos, vėl obuolių ir vėl tešlos. Galima tik tris sluoksnius daryt. Kepti apie valandą 180 laipsn. Pastaba: rekomenduoju kepti "keksinėje", kaip ir nuorodoje, tada visada labai gerai iškepa ir nebūna neiškepusio ar įkritusio vidurio.

3. Kai norisi varškės pyrago - kepu "Super skanų pyragą" iš Supermamos. Tik aš idaro darau per pus mažiau. Nes pagal tą receptą tešlos gaunasi labai nedaug, o įdaro laaabai daug. paskaityklit komentarus, ten daug variantų parašyta. Aš dar kartais įdedu persikų, kur sirupe būna.

Reikia:

Pagrindas: 100 g sviesto 100 g cukraus 1 kiausinis 200 g miltu 1 saukstelis kepimo milteliu. Įdaras: 400 g liesos varskes 1 kiausinis 100 g cukraus 2 saukstai aliejaus 1 pakelis pudingo (vanilinio, avietinio ar kt., tik sokoladinis nelabai tinka, bet cia skonio reikalas) 0,25 l pieno.

Pirmiausia pasidarom pagrinda. Istirpinam sviesta, sumaisom su cukrumi, kiausniu, miltais ir kepimo milteliais ir padedame saltai. Tesla turi gautis tokia, kad butu galima islipdyti forma, t.y. nelabai kieta. Kol tesla sala, pasidarome idara. Istriname kiausinius su cukrumi ir aliejumi, sudedame varske ir gerai ismaisome. Kitame inde sumaisome piena su pudingu ir abi mases gerai sumaisome. Neissigaskite, kad mase gausis gana skysta (mazdaug kaip kefyras). Pasiimame atsidarancia forma, ja islipdome pagrindo tesla taip, kad krastuose butu apie 2 cm, tam kad neisbegtu idaro mase. Supilame idara ir dedame i 175 laipsniu orkaite. Kepame mazdaug valanda.

4. Mano rudeninis pyragas - "Kaimynės pyragas"- varškės ir obuolių, iš knygos "Lietuviški patiekalai". Labai tinka didelei kompanijai :)
4 stiklinės miltų 2,5 stiklinės tirpinto margarino 400 g. varškės 5 kiašiniai 1-2 šaukšteliai sodos 2 šaukštai krakmolo 6-8 obuoliai 1 stiklinė cukraus 1 stiklinė grietinės druskos, vanilinio cukraus
Į margariną supylam grietinę, išmaišyta su soda, sudedam kiaušinius, išplaktus su cukrum, varškę, miltus, truputį druskos, išmaišom. Tada tešla šaukštu sudedam į skardą.

Obuolius stambiai sutarkuoti, sumaišyti su krakmolu, vaniliniu cukrum, paskleisti ant tešlos.

Kepti 40-45 min. Dariau įvairius variantus: maišiau obuolius į tešlą, sluoksniavau. Dabar jau neatsimenu, kaip geriausiai, seniai kepiau :)

5. Kai neturiu galimybes kepti - gaminu "Tiramisu". Receptas iš interneto, greičiausiai iš Beatos virtuvės. Tik aš iš 400 g. sausainių gaminu ir kaip pyragą. Reikia turėti specialių sausainių ir maskarponės sūrio. Jau turiu. Greitai vėl darysiu ;)

REIKĖS:

maskarponės sūrio 500g

4 kiaušiniai (visi tryniai, 2 baltymai)

5 šaukštai cukraus

200g (400g) sausainių-pirštelių (tokie spec sausainiai, labai lengvi ir labai pilni oro, jokie kitokie netiks, LT tikrai yra)

300ml juodos stiprios kavos

50g (galima ir daugiau:) tamsaus romo, (jei romo nėra, tiks ir brendis, ar konjakas (jei negaila), bet ponas romas čia geriausiai tinka)

geros, tamsios kakavos

1. Trynius atskirti nuo baltymų. Trynius išsukti su cukrumi, kol pabals. Sumaišyti su maskarpone.

2. Pasiruošti labai stiprios juodos kavos, į kavą įpilti romo. Negerti.

3. Iki standumo išplakti baltymus, įmaišyti į maskarponės ir trynių masę. (aš dar kartais, įkvėpimo pagauta, į maskarponės kremą įpilu kavos sirupo arba grietinėlės likerio (Bailey's),bet vėlgi, labai nedaug, bet čia visai nebūtina)

4. Pasiruošti indą. Labai puikiai tinka stiklinis negilus pailgas indas, jei tokį turite, arba galima į stiklines viską sluoksniuoti... jei darau stiklinėse, tai sausainių prireikia mažiau, jei vienas didelis indas - sausainių sunaudoju daugiau. Taigi, priklauso nuo situacijos. Paskutinį kartą, kai pirkau LT tuos spec sausainius, tai jų buvo didžiulis įpakavimas, apie 400g, sunaudojau visus, o pastarajį kartą, kai dariau maskarponę stiklinėse, užteko ir mažo įpakavimo 200g)

5. Sausainius trumpam įmerkti į kavą, bet tik kad jie truputį sudrėktų, jokiu būdu nepermirktų ir nevirstų į košę. Jie turi "paragauti" kavos su romu, o ne "prisiliuobti". Kloti sluoksnį sausainių, ant jų sieteliu užbarstyti kakavos ir tiesti kremo sluoksnį, tą patį pakartoti, kol baigsis kremas ir sausainiai. Užbaigti viską kremu, pabarstyti kakava ir į šaldytuvą. Geriausia palikti šaldytuve mažiausiai 8 valandom. Žodžiu, pagaminti "iš vakaro" ar bent jau iš ryto. Jei norite pagreitinti procesą, galima dėti į šaldiklį ir palikti keliom valandom, tada rimtai sustingsta viskas ir beveik ledai išeina..... tokio kiekio turėtų užtekti bent aštuoniem žmonėm arba keturiem labai alkaniem....

6. Iš sausainių pagal receptą gaminu tik "Frankfurto, arba Sveikiuolių sausainius"

~1kg sausainių reikės: 400 gr. avižinių dribsnių 200 gr. išgliaudytų saulėgrąžų 1 stiklinė cukraus 100-120 gr. sviesto 20 gr. vanilinio cukraus 1 didelis arba 2 maži kiaušiniai

Ištirpinti sviestą karštoje keptuvėje, sumažinti ugnį, suberti į keptuvę avižines kruopas. Tuomet vėliau suberti ir saulėgrąžas ir kartu gerai išmaišyti. Pakepinus viską suberti į dubenį. Užberti vanilinio cukraus, 1 stikline cukraus ir gerai išmaišyti. Kai atvės, imušti kiaušinius. Rankomis gerai išmaišyti. Nusiplauti rankas (!) ir į skardą įkloti foliją. Ant folijos sudėti delne suformuotus (suspasutus) sausainukus. Kepti 20 min 200 ºC ir dar 5-10 min 250 ºC kol pagels (paviršius turi sukietėti).


7. Varškės tinginys http://ranku-darbo-gyvenimas.blogspot.com/search/label/skanu

Kol kas tiek, jei dar ką prisiminsiu, papildysiu. O dabar einu ragaut savo Šokoladinio pyrago, kurs šiek tiek pridegė, kol aš čia rašiau :)

8. Pyragas su varške ir uogom http://www.vkusnyblog.ru/smak/5205
Для теста:

200 г муки
150 г сливочного масла
100 г сахара
1 яйцо
1 ч.л. разрыхлителя

Для начинки:

500 г творога
2 яйца
100 г сахара
100 г сметаны
200-300 г ягод (черники, смородины, голубики, клюквы)
Gaminau su mėlynėm (užšaldytos su cukrum buvo, atšildžiau).

8. Obuolių pyragas su manų kruopom
http://pragarovirtuve.lt/obuoliu-pyragas-su-manu-kruopomis/2254/

9. Prancūziškas apverstas obuolių pyragas
http://blog.patriflora.lt/2012/08/prancuziskas-apverstinis-obuoliu.html

Komentaras (ne mano): Vietoj nurodytos recepte tešlos naudoju pirktinę, šaldytą, bandžiau mielinę. Pakuotėje būna 4 lapeliai, 1 kartui užtenka 2. Užtrunka 20 min su kepimu. Nė karto neliko nė kąsnelio, skanus, išbandykit!

10. Moliugų pyragas
http://www.manovirtuve.com/receptai/molic5abgo-pyragas

11. BANANŲ DUONA - LABAI SKANU IR SVEIKA (kepiau daug kartų)
http://www.jogosmityba.lt/pernokusiu-bananu-duona?page=&ingredient=114

12. Aguonų pyragas

2 kiaušiniai
1 stiklinė manų
1 stiklinė cukraus (ar mažiau)
1 stiklinė grietinės (galima ir natūralų jogurtą dėt)
1/2 stiklinės aguonų
šaukštas sviesto (aš dedu trubūt apie 30-50 gramų tirpinto sviesto)
šiek tiek kepimo miltelių

man 180 laipsnių orkaitėj kepa apie 20 min.

Komentarai (ne mano): Ir dar išmokau iškeptą ir atvėsusį pyraga, subadžiusi šakute ar dantų krapštuku, užpilti kondensuotu pienu. Gaunasi toks šlapais aguoninis, tiesiog super :) Bent jau man.
Aš kažkada neturėjau tiek manų, tai dėjau apie trečdalį stiklinės manų, o likusią stiklinės dalį - miltų, ir dar kokį šaukštą miltų, nes miltai ne tiek brinksta, kiek manai. Gavosi irgi labai gerai, mums net labiau patiko negu tik su manais.

13. Slyvų pyragas
http://prieskoniopasaka.blogspot.com/2012/09/slyvu-pyragas-su-karamelizuotais.html?m=1

14. Medaus tortas

Medutis :)

Reikia (iš tokios normos išeina 10 lakštų kurių užtenka dviem tortams, lakštus galima laikyti mėnesį):

3 kiaušinių
Medaus ir cukraus pagal skonį (aš dedu 5 didelius šaukštus medaus ir kelis šaukštus cukraus)
100 g sviesto (recepte yra margarinas, bet man skaniau ir sveikiau su sviestu)
3 maži šaukšteliai sodos (gerai nugesintos, pvz., actu)
5 stiklinės miltų (bet aš dedu tol, kol tešla išeina kočiojama)

Pertepimui (2 tortų):
500 g grietinėlės
500 g riebios grietinės
Indelio Rududu
Pusės citrinos sulčių
Kelių šaukštelių cukraus pudros

(pertepti galima tik su grietinėlė, tada jos reikės maždaug litro tortui, bet man su Rududu skaniau)

Lakštų gamyba:

Puodą padėti ant silpnos ugnies, jame sumaišyti visus produktus išskyrus sodą ir miltus. Maišyti gerai, kol bus vienalytė masė ir nesustoti, kad nesutrauktų kiaušinių. Tuomet supilti sodą ir vėl išmaišyti, o tada dėti miltus ir minkyti dar šiltą tešlą. Dabar "sparčioji dalis", kai suktis reikės labai greitai, todėl geriau, kad tuo metu mažus vaikus kažkas prižiūrėtų :)) Pasiruošti dvi skardas ir tris lakštus kepimo popieriaus. Įkaitinti orkaitę iki 250 laipsnių. Kol kaista, ant popieriaus lakštų iškočioti tešlos lakštus. Labai plonai, geriausia vis "pamatuojant" torto kepimo formos dugną - lakštas turėtų būti kiek didesnis, kad paskui būtų galima apipjauti pagal formą kraštus ir iš jų padaryti trupinius puošimui. Kai orkaitė įkais, kišti lakštą ir stebėti - tik paruduos, iškart traukti (tas įvyks per dvi minutes tikrai, gal net greičiau). Ištraukus vieną lakštą, dėti jį į lėkštę, kišti kitą skardą su lakštu, o ant atlikusio popieriaus greitai kočioti dar vieną lakštą. Kol iškočioji, jau būna laikas traukti iškepusį. Taip ir mainai skardas ir popierius, kol iškepa visi lakštai. Tikrai neblogas sportas :))

Kremui:

Išplakti grietinę (jei kartais neišsiplaktų, neišsigąsti, nieko tokio) ir gerai išmaišyti su Rududu. Aš viską darau su kombainu, bet galima ir rankom. Tada išplakti grietinėlę, prieš pabaigą suberti cukraus pudrą, dar paplakti, supilti citrinos sultis ir vėl paplakt. O tada į torto formą (nuimamais kraštais), dėti vieną lakštą, ant jo Rududu masę ir grietinėlę, tada vėl lakštą ir taip sluoksniuoti. Ant viršutinio lakšto aš dedu tik grietinėlę ir išlyginu. Laikyti parą arba dar geriau - dvi.

Papuošimas:

Iš nupjautų lakšto kraštų padaryti trupinius (aš tiesiog sumalu su kombainu, bet galima tarkuoti). Viršų apibarstyti smulkesniais trupiniais per sietelį, o šonus aplipinti rankomis. Tada galima pasidaryti trafaretų iš popieriaus ir per juos pabarstyti kakava ar cukraus pudra, arba ir tuo ir tuo :)

Tikrai labai skanus torčiukas ;)

Skanaus! :)

P.S. Visi pyragai yra arba mano išbandyti ir pamėgti arba rekomenduoti draugių ir dar tik planuoju juos išbandyt.

Keptas moliūgas su rikota ir saulėje džiovintais pomidorais
http://niamniammm.blogspot.com/2009/04/keptas-moliugas-su-rikota-ir-sauleje.html

Valdorfo lėlė - pirmoji

$
0
0

Ilgai ilgai planuotas ir žadėtas rankdarbis. Dar nebaigtas, bet labai knieti pasigirti :) Kai pabaigsiu galutinai, parodysiu dar kartą ;) Pakankamai didelė gavosi - 50 cm :)

Pavasario žiedai...

Šventės darželyje

Kelionė į Brėmeną vienai dienai su vaikais :)

$
0
0

Vaikų gimtadieniai. Kiekvieną kartą man yra baisus galvos skausmas, ką gi padovanot šiuolaikiniams vaikams, kurie turi maišus žaislų... Ir sugalvojau savo dukrai 7 gimtadienio proga padovanot... skrydį lėktuvu :) Pora mėn prieš gimtadienį pradėjaus stebėti ryanairą, ką jis gali pasiūlyti, ir kaip tik paskelbė, kad bus skrydžiai į Bremeną. Apsidžiaugiau, nes pati ten buvau, ir vaikams bus prasminga kelionė, nes "Bremeno muzikantus" žino puikiai.

Taigi, prasidėjo bilietų gaudimas. Bet iki pirkimo buvau apsisprendus dar sumažinti bilietų įsigijimo kainą ir įsigijau Master Card Prepaid kortelę, su kuria atsiskaitant už bilietus nereikia mokėti kortelės mokesčio, t.y. 6 eur. O pati kortelė kainavo 10 eur. Kaip ją gauti yra infointernete ;) Pakankamai greitai ir paprastai gaunama (apie 2 savaitės užtruko). Važiavom mes keturiese, 2 suaugę ir 2 vaikai, tai vien kortelės mokesčio būtume sumokėję 48 eur (6*4*2). Taigi, kortelė atsipirko per pirmąjį bilietų pirkimą. O patys bilietai kainavo 168 Lt, t.y. po 42 Lt žmogui į abi puses su visais mokesčiais! :) Tiesa, sekiau aš tas kainas ir gerai, kad laukiau tos kortelės, nes bučiau įsigijusi brangesnių, bet žiūriu vieną dieną super akcija bilietams (nėra jokių mokesčių išskyrus kortelės mokestį), taigi spėjau įsigyti paskutinius 4 bilietus. Labai apsidžiaugiau :)

Greitai surinkau info apie Brėmeną (daug yra pas Makalių).


Бремен – город на севере Германии, расположенный на обоих берегах реки Везер. Город был основан в 787 году императором Карлом Великим. Процветание Бремена началось после присоединения к Ганзейскому союзу в 1358 году, причем богатство основывалось на торговле кофе и шерстью.

В конце XIX века на реке Везер был построен порт, второй по значимости в Германии - Бремерхафен. Вторая мировая война принесла Бремену огромные разрушения из-за его важного стратегического положения: здесь находилась одна из главных баз немецкого военного флота.
Planas buvo toks: Universum (mokslo muziejus), rododendrų parkas ir senamiestis. Programa buvo sudaryta atsižvelgiant į vaikų ir savo poreikius, kad ir vaikams būtų įdomų ir pati ką nors mielo sau pamatyčiau (čia apie rododendrų parką :)



Iš Vilniaus išskridom gegužės 29 d. sekmadienį apie 10 val. Skrydis - 1,5 val. Oro uoste Bremene užtrukom apie valandą, kol vaikai užkando, kol susiorientavom, kol kelionės bilietą po Bremeną įsigijom (7,7 Eur visiems) .


Apie 13 val. buvo prie Universumo (
www.universum-bremen.de). Nuo oro uosto su 6 tramvajumi beveik iki pabaigos (stotelė - Universitat/NW1). Bilietas - 40 Eur (2 suaugusiems ir keliems vaikams, bilietas vienam suaugusiam - 16 eur). Ir mes praleidom ten 6 val! :) Kiek skaičiau atsiliepimų, rašė, kad reikia 3-4 val., kad viską apeiti. Bet tuo metu buvo nauja instaliacija vaikams " Aukštyn kojom" vaikams nuo 5 metų (šiaip visas komplektas orientuotas į vaikus moksleivius), tai mes ten 2 val užtrukom :) 3 val po pagrindines sales, jų ten 3: Žmogus, Žemė, Kosmosas ir dar 1 val lauke. 2 kartus buvom prisėdę užkasti. Nusileidau iki vaikų lygio su jų smalsumu ir noru viską išbandyti ir puikiai praleidau laiką.


UNIVERSUM - Составляющие его целостность три павильона - "Человек", "Земля", "Космос" перенесут вас поочередно в разные, но взаимосвязанные миры. Оснащенный современными интерактивными средствами Научный центр будет одинаково интересен как взрослым, так и детям, которые с радостью усевшись в космические корабли, смогут отправиться в увлекательное путешествие по запутанным лабиринтам Вселенной.Этот интерактивный музей приглашает посетителей исследовать, экспериментировать, испытывать. При помощи компьютерной анимации можно отправиться в подводное путешествие, наблюдать подводные извержения вулканов, посмотреть на диковинных морских обитателей, узнать, как устроена радуга, и полюбоваться переливами цветовой гаммы чудо-мыльного пузыря размером 70 см. Музей работает без выходных. www.universum-bremen.deKai muziejus užsidarė, patraukėm ieškoti Rododendrų parką, kuris yra vienas didžiausių Europoje (http://www.blogger.com/www.rhododendronpark-bremen.de).Nuo Universumo šiaip labai patogu su juo nuvažiuot su 20 autobusu, tačiau sekmadieniai jis nevažinėjo. Pasinaudojom miesto transporto schema, kurią kartu su žemėlapių pasiėmiau oro uoste turizmo informacijos centre. Su 2 persėdimais nuvažiavom ir dar apie 1 km nuėjom peščiom. Apie 19.30 buvom parke (įėjimas į patį parką nemokamas, tik į "Botaniką" mokamas) ir prabuvom iki 21 val. Kaip man patiko! Rododendrų dydis ir gausa nepaprastai nustebino, čia gėlyne šokinėji apie tą rododendrą ir tai nežinia, kaip jam seksis augti, o ten rododendrai aukštaūgių obelų dydžio ! :)
Одной из наиболее популярных достопримечательностей Бремена является Рододендроновый паркс его уникальной коллекцией рододендронов и азалий. Oдин из самых больших подобных парков в Европе, каждый год в мае потрясающий буйством запахов и красок. Здесь можно найти самую богатую коллекцию рододендроновых культур на европейском континенте: более 450 видов, 350 подвидов, 350 сортов азалий и 250 других видов родственных вечнозеленых. Надежно защищенные от непогоды, в оранжереях Рододендрон-парка цветут прекрасные орхидеи. Работа по созданию парка, площадь которого составляет сегодня46 га, была начата 60 лет назад.В центре парка находится ботанический сад. Незабываемые впечатления ждут посетителей в интерактивном Центре изучения природы «Ботаника» (Naturerlebnis-Zentrum Botanika), в котором наглядно демонстрируется связь культуры и природы, человека и царства растений. Здесь можно увидеть все многобразие региональной флоры, а также растения других континентов, свидетельствующие о богатстве растительного мира нашей планеты. В ботаническом саду находятся солнечные часы скульптора Августа Тёлкена. www.botanika.net


Deja, "Botanikos" ir oranžerijų aplankyti nepavyko, nes jau buvo uždarytos. Tačiau išeinant iš parko takeliu link Allmerspark dar suradom puikiai įrengtą vaikų žaidimo aikštelę, iš kurios vaikus tik po ilgų įkalbinėjimų pavyko išvilioti :)
Su pora persėdimu apie 22 val pasiekėm senamiestį (tramvajus važiuoja per pati jo centrą). Užsukom į Macdonaldą užkasti, o po to ėjom pasivaikščioti. Pradėjo temti. Prie operos pastato gražiai dainavo gatvės muzikantai. Besigrožėdami apėjom senamiestį bei nuėjom iki Šnoro.



Рыночная площадьБремена считается одной из красивейших в Европе. Здесь находится Ратуша XV века, здание Шюттинг (место собраний Купеческой гильдии) и несколько старинных домов.



В центре площади находится статуя Роланда – символ свободы города. Гордостью города является романский Кафедральный собор св. Петра, воздвигнутый в XI веке. А неподалеку находится еще один символ города – памятник знаменитым Бременским музыкантам братьев Гримм.


Следуя дальше по Бремену, вы непременно вспомните русскую народ
ную мудрость про золотник, что мал да дорог, потому, как ни один туристический маршрут по этому немецкому городку не проходит мимо улицы Беттхерштрассе или "улица бочаров". В Бремене есть собственная мера веса "бременская бочка", в которой вмещается 920 селедок. Оназнаменита своей впечатляющей длиной в 100 м, накоторых разместились всего 7 зданий, вместивших в себе уникальное соседство звонарницы, галереи, театра и трех музеев. И каждый дом имеет свое название. Например, Дом Робинзона Крузо, Фонтан, Семь ленивцев, Дом Атлантиды

Дом номер шесть на этой улице называется Домом Людвига Розелиуса. В нем жил изобретатель кофе без кофеина коммерсант Розелиус, который и отстроил эту улочку в стиле арт деко. В начале улицы можно увидеть барельеф, изображающий архангела Михаила, сражающегося со змеем.
На этой улице находится также музей Паулы Модерзон-Бекер, прославившейся натуралистическими изображениями бедных, голодных и умирающих крестьян.
Старейший район Бремена -Шноор -в средневековье был улицей моряков, ремесленников и докеров. Дома XV-XVIII века расположены здесь так близко друг к другу, словно навязаны на шнур. Этот квартал чудом избежал разрушения и в 1958 году его начали реставрировать.



В центре квартала сохранилась небольшая готическая францисканская церковь с декоративным фронтоном, арочными нишами и кладкой кирпича "в елочку". Неподалеку находится Музей игрушек.
В Шнооре много антикварных магазинов, художественных мастерских и ресторанов, кафетериев и сувенирных лавочек. Здесь находится самый маленький отель Германии, состоящий из трех комнат.

Dar einant link Šnoro palei upę matėm laivą-teatrą, netoli tilto. Iš Šnoro jau tamsoje pasiekėm tramvajaus stotelė ir apie 23.30 buvom oro uoste. Kur užėmėm patogius minkštus suolus ir iki 4 val snustelėjom. O 5 val jau buvo registracija į mūsų lėktuvą. Kadangi laiko nakvynei turėjome mažai, todėl jos ir neieškojome.
Tokia kupina įspūdžių trumpa kelionė į gražųjį Bremeną. Mergaitėms patiko, buvo labai ištvermingos ir kantrios, kas ne visada būna namuose :)

Dar apie išlaidas apibendrintai. Visa kelionė vienam žmogui kainavo - 111 Lt, iš jų:

Lėktuvo bilietai - po 42 Lt.

Bendros išlaidos apie 69 lt žmogui.
Bendras išlaidas (276 Lt) sudarė:

7,7 Eur miesto bilietas
40 Eur Universum

40 Lt už mašinos stovėjimą oro uoste

Maistas kartu su Macdonaldu - apie 70 Lt



Visiems rekomenduoju aplankyti Bremeną su vaikais!


P.S. Kažką pridirbau su fonu ir raidėm, atsiprašau...

Gal kas norit į Barseloną už 166 Lt abi puses?

$
0
0
Netyčia radau pigių bilietų į Barseloną (www.ryanair.com), labai norėčiau pati skristi, bet nelabai galiu....
Taigi, spalio 23d Vilnius -Barselona (Girona)- 51 Lt!!!+6 EUR kortelės mokęstis (21.10-23.25)
Spalio 25 d. Barselona (Girona) - Vilnius - 115 Lt +6 EUR kortelės mokęstis (14.30-18.45) - LIKĘS TIK 1 BILIETAS, o už 139 Lt+6EUR kortelės mokęstis yra bilietų daugiau.

Papildomos išlaidos:
Oro uostas Girona randasi 103 km nuo Barselonos, autobuso bilietas į abi puses kainuotų 21 EUR, traukinio apie 18 EUR:
Nuolatiniai:
2 dienų Barselona Card (transportas+muziejai) - 27,5 EUR (plačiau: www.barcelona-tourist-guide.com/en/general/barcelona-card.html ir http://euro.wwte7.com/pub/agent.dll?qscr=tsdt&stat=5&flgc=0&loid=179992&ofid=3150&wtid=28&eapid=718-30007)
10 kelionių metro ar autobusų (bilietas T10) - 8,25 EUR (plačiau: ttp://www.barcelona-tourist-guide.com/en/transport/barcelona-metro.html)
Viešbučius galima rezervuoti čia: www.booking.com. Galima surasti nuo 50 Lt žmogui už nakvynę.
Barselonos žemėlapis: http://www.barcelona-tourist-guide.com/en/maps/barcelona-map.html
Lankytinos vietos: http://www.barcelona-tourist-guide.com/en/general/barcelona-tourist-attractions.html
Duomenys surinkau labai greitai, jei kur suklydau, pataisykit ir papildykit ;)

Advento kalendorius

$
0
0
Geriau vėliau, negu niekada :) Taip gavosi su advento kalendorium, kurį spontaniškai nusprendžiau šiandien visgi šiais pagamint, įtraukus į tai vaikus. Idėją paėmėm iš čia (http://www.tindirindi.lt/vaiku-kampelis/savaites-pamokele-0), nes kaip tik turėjau nemažai pririnkus ritinėlių nuo tualetinio popieriaus.2 val ir turim advento kalendorių :) Abu vaikai piešė, mama klijavo. Ir štai kas gavosi :


Protingas mintis paėmiau irgi iš tindirindi (http://www.tindirindi.lt/advento-kalendorius-gruodzio-1-d), o jau dovenėles ir užduotėles nykštukai kiekvieną naktį ruoš sekančiai dienai :)

"Dekreto" darbeliai

$
0
0

Šį kartą turėjau pailgintą "dekretą", kuriuo metu ne tik dirbau vairuotoja-vedžiotoja po mokyklas, darželius, būrelius, bet ir nemažai laiko skiriau savo pamirštiems rankarbiams - mezgimui ir nerimui.

Kepurės:

Megztukai, kojinės, žaislai:



Daugiavaikė mama :)

$
0
0

Visai neseniai tapau daugiavaikė mama. Turiu dar vieną sūnų, kuris pasaulį išvydo sverdamas 5,25 kg ir būdamas 59 cm ūgio :) Nors ligoninėje ir teko mažyliui numesti 400 g, kol pas mamą atsirado pienukas, taciau toliau dieta ir baigėsi. Mama bando prisitaikyti prie naujo gyvenimo ritmo, ypač sunku su miegais, nes paskutiniais neštumo mėnesiais mėgdavau ir po 12 val pamiegot. Kaip juokavau: į priekį bandau atsimiegot :)



O štai ir mažasis broliukas (jam 4 dienos) su sese jau namuose:

Peržiūrėjau 4 metų senumo nuotraukas ir radau panašią nuotrauką:

Daugkartinės sauskelnės - mūsų patirtis. 1 dalis - Pasiruošimas.

$
0
0
Kiekvieną vaiką augindama imdavausi ko nors naujo: tai butą įrenginėjau, tai studijavau, tai muilą gaminau, tai prie rankdarbių sugrįždavau. Šį kartą susidomėjau daugkartiniais vystyklais :) Du vaikus išauginau su vienkartiniais, tiesa nemažai laiko jie su palutėm praleido, o dabar bandysiu kitaip. Geriau vėliau, negu niekada. Su trečiu vaiku vystyklus pradėjom naudot nuo 5 dienos po gimimo.
Ilgai domėjausi, skaičiau internete, pradėjau megzti ir siūtis vilnones kelnytes, pasiuvau keletą modelių vystyklų, kol dar "modeliukas" buvo pilvuke. Dabar jau turiu galimybę taikyti sukurtus daiktus prie vaikelio. Kadangi naujagimis - nemažas, tai daug iš ko labai greitai išaugsim :) O į megztas kelnytes jau net ir netilpom :)))

Taigi, nuo jų ir pradėsiu, apibendrindama savo pirmą pažintį su vystyklais ir jų "gaminimu".

Mezgiau iš plonų avies vilnos siūlų, pagal šį aprašymą (foto kairėje iš interneto): http://www.ottobredesign.com/en/print/pdf/wool_diaper_cover_en.pdf. (Dar vieno modelio aprašymas http://fernandfaerie.com/freesoakerpattern.html). Numezgus, pasirodė, kad per didelės gavosi ir per plonos. Galvoju reikia suvelti truputi :) Išskalbiau įprastu režimu su paprastais drabužiais ir susitraukė dvigubai, pasidarė labai tankios kelnytės, bet labai mažos. Pasimatavom vieną kartą ir atidėjom, reikia sugalvot kitokį panaudojimą...

Po to galvoju, reikia pasisiūt kelnytes . Radau aprašymą, kaip pasiūti iš megztuko (foto kairėje iš interneto) : http://www.borntolove.com/frugal-column2.html. Apsilankiau skudurinuose, pripirkau 100 proc. lamos vilnos megztukų po 3-10 Lt ir prasidėjo dirbtuvėlės. Pasisiuvau 8 kelnytes, dabar jau jas tobulinu ir nusprendžiau, kad visiškai neapsimoka megzti: ir pigiau, ir greičiau pasisiūt. Iš megztuko iškerpam du trikampius, kurių kraštai priklauso nuo norimo kelnyčių dydžio (iš tikrųjų dariau pagal turimą megztuką, koks jo plotis, tokį ir palikdavau; tokiu būdu natūraliai gavosi po 2 skirtingo dydžio kelnytės):
Newborn....cut three sides of triangle by 12 inches (31cm)
Medium.....cut three sides of triangle by 16 inches (41cm)
Toddler....cut three sides of triangle by 20 inches (51cm)
Super......cut three sides of triangle by 24 inches (61cm)
Megztinio apačia (guma) į trikampį neįeina:

Iš vieno M dydžio megztuko gavosi 2 kelnytės ir 1 megztukas dideliam naujagimiui :



Toliau reikėjo pasiūti kokius nors vystyklus. Pradėjau nuo šiuos iškarpos: http://www.ottobredesign.com/de/schnittmuster/pdf/vaippa_de.pdf. Iš 2 sluoksnių flanelės pasisiuvau 1 vystyklą mažesnio dydžio, bet jis man pasirodė tikrai didokas naujagimiui (net ir mano :) ).


Taigi paieškojau dar, apsistojau ties šią: http://www.darlingdiapers.com/Darling%20Diapers%20Free%20Newborn%20Fitted%20Pattern2009.pdf. O čia kaip siūti: http://www.youtube.com/watch?v=DLJWVWIAr3E&feature=relmfu ir http://www.youtube.com/watch?v=8EujHMPoW8I&feature=relmfu.Čia užsisakiau bambukinio veliuro ir frotinio trikotažo, audinių parduotuvėje prie turgaus nupirkau spalvoto storo trikotažo ir per porą dienų pasiuvau 12 vystyklų, skirtingai derindama tas medžiagas: veliuras su trikotažu, frotinis trikotažas su trikotažu ir trikotažas su flisu. Kol kas vystyklai be spaudžių, naudoju snappi (vystyklų segtukas). Rezultatų likau labai patenkinta, tik gaila mums jie tikrai greitai taps per maži... Galvoju panaudoti po to juos kaip įklotus į didesnius vystyklus.
Be siūtų man patiko lankstomų vystyklų idėja: http://www.imsevimse.co.uk/How_to_fold.pab, video http://www.youtube.com/watch?v=gasWvBJEDlU&feature=related . Tam tikslui nupirkau storos Estiškos marlės, apsiuvau ir puikiai dabar naudojam. Lengvai susilanksto ir greitai džiūsta.






Dar pasiuvau vieną Prefold vystyklą, bet kažkaip kol kas man jis nelabai tiko (dėl to, kad iš marlės siuvau, reikia iš trikotažo), patogiau pasirodė lankstomas. O čia yra kaip tokį vystyklą pasiūti iš maikės.
Каip pasiūti aprišamą vystyklą: http://dom.sibmama.ru/index.php?p=podgusnuk_sam

Daug naudingos info šia tema radau čia:
labai išsamus straipsnis rusų kalbą apie vienkartinius ir daugkartinius vystyklus, jų rūšis, privalumus ir trūkumus;
http://www.supermama.lt/forumas/index.php?showtopic=751410
http://daugkartinessauskelnes.wordpress.com/
http://manovystyklai.blogas.lt/
http://blog.delfi.lt/pasidarykpats/1671/

Iškarpos:
daugybė nuorodų į iškarpas: http://www.zany-zebra.com/free-cloth-diaper-patterns.shtml
daugybė aprašymų kaip siūti: http://verybaby.com/tutorials/ ir čia: http://www.diapersewing.com/

kaip siūti video: http://www.youtube.com/watch?v=YzFiynJW6YI&feature=related ir čia: http://www.youtube.com/watch?v=gasWvBJEDlU&feature=related

http://www.ottobredesign.com/de/schnittmuster/pdf/vaippa_de.pdf

http://www.darlingdiapers.com/Darling%20Diapers%20Free%20Newborn%20Fitted%20Pattern2009.pdf
http://www.thenappynetwork.org.nz/images/Wee%20Weka%20SML%20Fitted%20SM%20Pocket.pdf
http://www.cloth-diapers-made-easy.com/cloth-diaper-patterns.html
Kadangi dar tik kelias dienas praktikuojam vystyklystę, tai įspūdžiais ir patirtimi tikiuosi pasidalinsiu kituose įrašuose, jei tik įkvepimas naudoti vystyklus neužges :)

P.S. Dar vienas megztų kelnyčių aprašymas iš interneto, tik šaltinio neužfiksavau:

Fotosesija

$
0
0

Ilgai dvejodama visgi pasirašiau fotosesijai. Iki gimdymo buvo likę 3 dienos :)





Maltų linų sėmenų nauda

$
0
0
http://www.allwomens.ru/12598-lekarstvennye-svoystva-lnyanoy-muki.html
Как часто, отправляясь в аптеку за очередным лекарством, мы забываем, что в природе заложены бесконечные ресурсы для нашего здоровья. Заглянув в старый бабушкин сундук, можно найти множество полезных советов по приготовлению снадобий для улучшения здоровья и сохранения красоты. Одним из таких подарков природы является лён. Мы привыкли к льняным простыням, скатертям, высококачественной льняной одежде, а вот о целительных свойствах этого растения задумываемся мало. История льна уходит корнями в Древнюю Русь, когда он был основным сырьем для изготовления полотна, его семя употребляли в пищу. Ныне существует 200 разновидностей льна. Лён – это однолетняя прядильная и масличная культура. Льняное масло и льняная мука – вот два важных компонента, являющихся основой многих лекарственных и косметических средств.



Производится мука из семян льна, её возможно приготовить даже в домашних условиях путем измельчения в кофемолке.

Состав.

Льняная мука богата железом, цинком, кальцием, медью, фосфором, молибденом, марганцем, натрием и витаминами В, А, Е. В ее состав входят белки, полиненасыщенные кислоты, особо ценные Омега-3 и Омега-6. Особым достоинством льняной муки считаются растительные антиоксиданты лигнаты, продуктивно борющиеся с гормонами, способствующими образованию раковых клеток.

Льняная мука очень легко усваивается человеческим организмом. Такое богатство витаминов и минеральных веществ, содержащихся в льняной муке, обеспечило ей широкое использование в фармакологии, пищевой кулинарии, косметической промышленности. Главная особенность – ее легкоусвояемость.

Лекарственные свойства.

Для полноценного функционирования желудочно-кишечного тракта нет ничего более благоприятного, чем льняная мука. Она является прекрасным «чистильщиком» для человеческого организма. Регулярный прием такой муки помогает избавиться от шлаков в самых труднодоступных местах – ни одно слабительное средство не может сравниться по продуктивности с очищающим действием муки изо льна. Она является врагом №1 для всевозможных паразитов и липидов.

Для очистки организма льняную муку можно использовать так: возьмите 100-200 граммов кефира или йогурта, смешайте с 20 граммами муки изо льна. Принимать надо утром, вместо завтрака, на протяжении 20-30 дней. В течение дня выпивайте до 3-х литров воды для своевременного выведения шлаков. Желательно такую процедуру проводить не реже двух раз в год.

Если вы хотите безболезненно сбросить пару лишних килограммов, то лучшего продукта, чем льняная мука, вам не сыскать. Она подойдет к любой пище: муку добавляют в супы, гарниры, посыпают салаты, в ней панируют котлеты, отбивные, всевозможные полуфабрикаты. Чтобы избавиться от лишнего веса , вам необходимо 0, 5 стакана воды (30-40º), 1 чайная ложка муки изо льна. Заливаем муку водой, настаиваем в течение часа и добавляем еще 0, 5 стакана теплой воды. Настойку выпиваем вместо ужина. За месяц вы теряете до 4 кг веса.

Целебные свойства муки особенно полезны людям, страдающим сахарным диабетом, атеросклерозом, ожирением. Как профилактическое средство, льняную муку используют при сердечно-сосудистых и онкологических заболеваниях, при болезнях органов дыхательных путей и урологических заболеваниях. Американские ученые на основе исследований сделали выводы, что если каждый день употреблять 30 г такой муки, то понижается на 30-40% процесс развития имеющегося рака простаты у мужчин.

Если вы хотите выглядеть молодо, эффектно, привлекательно, обратитесь к семени льна. Маски и компрессы на основе муки изо льна придадут вашей коже упругость, бархатистость, улучшат кровообращение, очистят поры, окажут оздоровительное действие на организм.

Народная медицина предлагает огромное количество вариантов масок из муки. Основу масок составляет льняная мука, которую смешивают с растительным или сливочным маслом, со сметаной, до образования густой кашицы. В качестве добавочных компонентов используют яйца, мед, белую глину, сок лимона. Чтобы приготовить горячую маску, нужно измельчить в муку три столовые ложки семени льна и залить стаканом кипяченой воды. Когда содержимое разбухнет, надо добавить 2 ч. л. оливкового масла и ½ ч. л. меда. Эти маски используют сразу после приготовления, наложив на лицо и шею, через полчаса смывают теплой водой, затем кожу смазывают кремом.
Народная медицина рекомендует такие маски для стареющей кожи. И поверьте – эффект потрясающий.

Маски на основе данной муки можно применять точно также и для волос. Они не только придают пышность и объем, но и помогают избавиться от перхоти и других неприятностей.

Льняная мука – уникальный продукт, не вызывает побочных эффектов ни у детей, ни у взрослых. Она полезна как больным, так и здоровым людям. И если вы введете в свой рацион муку изо льна, это только добавит вам здоровья, красоты и хорошего настроения.

Гудкова Ирина Алексеевна

Mažylio dienoraštis. Mums jau 2 mėnesiai.

$
0
0

Kaip greitai laikas bėga. Atrodo tik atsibudai, o jau vakaras. Ir visoj toj kasdienybėje ir rutinoje pastebiu, kad su trečiu vaiku aš šiek tiek kitokia. Daugiau norisi priglausti prie savęs ir nepaleisti (ne tik jaunėlį, bet ir vyresniuosius), žiūrėti į akis ir atsiminti kiekvieną akimirką šio mažiuko, kuris taip greitai auga ir keičiasi. Ir dar kilo noras žymėti tam tikrus augimo momentus, nors visą laiką galvojau, kad kam to reikia, auga uzauga ir niekam neidomu, ka tas mazas žmogeliukas veikė budamas vieno, šešių mėnesių ar metų. Pažiūrėsim, ar ilgai man kantrybės užteks, bet kaip sakoma: gera pradžia - pusė darbo :).

1 mėn. svėrė 6,5 kg (+1,25 kg), o Tomas 6 kg (+1,6 kg) kažkada tai tokio amžiaus, o ūgiu sumažėjom vienu cantimetru :DDD.
2 mėn. : 7,3 kg ir 62 cm, Tomas - 7 kg ir 61 cm.

Gydytojai profilaktiškai (dėl to, kad gimė didelis) paskyrė galvos ir klubų echoskopija, dar nedarėm. Ortopedas patarė daryti kojų pirštukams ir klubams porą pratimų, bei daugiau nešioti nešyklėje (kad klubai butų plačiai), o neurologas patarė daugiau guldyti dienos metu ant pilvuko bei masažuoti tada nugarytę, kad vaikas keltų galvytę. Tikrai gerai nugaros glostimas veikia. Akių gydytojas nuteikė, kad šis vaikas irgi gali būti toliaregis...
Vystymasis. Guguoja, aktyviai atsiliepia į kalbinimą. Šypsosi kalbinamas :), per miega dažnai šypsosi. Čiulpia kumštuką, šiandien pastebėjau, kad apžiūrinėja rankytę. Budamas 1 mėn. praskleidė rankytės pirštukus. Dabar jau pakankamai tvirtai laiko galvytę, gulėdamas ant pilvo ją kelia.

Miegas: dar miega daug, bet po truputį, visą kitą laiką ant rankų. Naktį miegam kartu, kiek kartų valgo nežinau, kaip ir nežinau kada. Sakau, reikia man gal pagaliukus piešt ant sienos per kiekvieną naktinį maitinimą, tada sužinosiu kiek kartų valgo :). Dieną pietų miego šią savaitę pradėjau pratinti miegoti balkone vėžimėlyje 3 valandas. Pora kartų pavyko, bet supti laiks nuo laiko dažnai reikėjo. Nuo 2 savaičių miegam daugiausia ant pilvo, taip pat ir naktį.

Maudymas. Pirmą vaiką maudžiau kasdien, antrą - kas antra dieną, o trečia - 2-3 kartai per savaitę :). Pora kartų maudynes didelėj vonioj surengiau, paplaukiojom, o šiaip vonelėje, bet be jokių gultukų.


Laukas. Gėda, bet kiekvieną dieną neidavom į lauką. Dėl vyresnių vaikų. Kai buvo šalta, sunkiai pavykdavo vyresnėlius įkalbėt į lauką, o kai pagaliau pavykdavo įtikint, tai jau ir pačiai noras pradingdavo. Praeitą savaitę buvom pirmą kartą parduotuvėje, o savaitgalį nešioklėje smagiai pavaikčšiojom po Kalvarijų turgų :).

Vaikai. Visi vaikai be galo myli broliuką. Ypač kai jis miega :))). Tada labiausiai norisi pabučiuot ir panešiot... ir prižadina... :). Julija panešioja, Tomukas žaisliukus parodo, kai reikia, kai mama ką nors veikia, pvz. gamina valgyt. Kai Tomą pamačiau po ligoninės, tai atrodė, kad per savaitę nerealiai paaugo :))). O šiaip kol kas gražiai jie bendrauja, tik labai nepatinka Tomui, kai Simas verkia, tada iškart pas mane ir "mama daryk ka nors, kad neverktų" :). Ir dar, Tomas jau neprašo mamos pagulėt su juo kiekvieną vakarą, po truputį priprato užmigti be manęs. Be to labai žaviuosi Tomo kantrybe, kai jis ko nors paprašo ir tenka ilgokai palaukti, kol pvz. pamaitinsiu, užmigdysiu arba perrengsiu. Kartą prieina ir sako: "Mama aš laukiu ir laukiu. Man jau greitai nusibos" :). Julija labai savarankiška. Į mokyklą ir iš mokyklos viena nueina. Pamokas pati ruošia. Tik pianinu skambinti nori su mama. Ir be galo sunku persirengti po mokyklos bei tvarkytis :)).
Sauskelnės. Nuo 5 dienų su sauskelnėm. Pirmą mėnesį, kai tėtis buvo šalia dar ir naktim su medžiaginėm buvom, o po to jau poreikis gerai išsimiegot nugalėjo, tai miegam su vienkartinėm. Į lauką su medžiaginėm. Stengiamės taikyt natūralią higieną. Keičiant sauskelnes visadą palaikau virš kriauklės ir dažniausiai ką nors padaro. Tačiau sekti ženklus neturiu galimybių, o gal tvirto nusiteikimo ir atkaklumo.
Drabužiai: auginant su sauskelnėm pasirodo kiek mažai reikia drabužių. Visa komoda užkimšta drabužėliais, kurių beveik nenaudojam :) Pagrindiniai drabužiai mano pasiūtos vilnonės kelnytės ir vilnoniai šliaužtai-bodžiukas.






Kelionės. Pirma kelionė pas mano tėvus įvyko, kai Simui buvo 4 savaitės. Antra tolimesnė - 6 savaičių. Vėlai vakare išvažiavom, oras bjaurus bjauriausias, žiauriai snigo. Ir pasirodo, 4 val. kelionę ne taip jau lengva mažiukui buvo ištvert ir man teko "ypatingai" vairuot ir daug kartų sustot (kas apsnigtame kelyje buvo beveik nerealu, bijojau užstrigt). Bet kai kelionės pabaigoje vaikas pagaliau užmigo ir paskutinę atkarpą įveikėm tyliai, atrodė, kad tai vyko ne su manim, arba kad tai tik buvo sapnas, lyg ir blogas, bet jaučiausi ramiai ir buvau atsipalaidavusi. O štai jo ir Julijos pirmas koncertas, kai Julija grojo fortepijonu, o jis klausė - jam patiko. Saldžiu miegu pramiegojo dvi valandas nešioklėje ir leido man pasimėgauti jaunų muzikantų, tame tarpe ir Julijos koncertu. Kitą mėnesį nusimato dar vienas koncertas, šį kartą operos ir baleto teatre, Julija šoks, įdomu, kaip jam tenai patiks.
Mėnesio gimtadienį atšventėm su pyragu. O per antro mėnesio gimtadienį ramiai pasivaikščiojom ir apsipirkom Ermitaže. Vyresni vaikai nusprendė pabūt namuose ir išleido mus vienus į parduotuvę.


Mano užsiėmimai. Neseniai manęs paklausė, ar aš dar savo ką nors veikiu, ar kepu duoną, darau muilą, mezgu ir pan.? Pagalvojau, kad lyg ir nelabai, nes norų ir planų labai daug, o padaryt išeina labai mažai. Bet iš tikųjų kažką vis tiek nuveikiu. Duoną kepu, jogurtą darau, ir svarbiausia kuriu planus ir svajoju :))). Pvz. nusipirkau sau overloką, kaip tik gavosi moters dienos proga, jau dvi savaitės stovi neišpakuotas, bet aš tikiuosi, kad kada nors aš turėsiu laiko jį išbandyt ir išmokt jo naudotis :). Pasėjau gėlyčių, dalis jau išdygo, tikiuosi išgyvens mano bute be šiltos saulytės. Rankom pasiuvau vilnonį bodžiuką mažiukui, sau tapkutes. Jau išaugom iš mūsų medžiaginių sauskelnių, reikia naujas siūti, prisirinkau naujų iškarpu, kurias noriu išbandyt. Jau net iškarpiau. ir net medžiagos turiu. Liko tik smulkmena - pasiūti :))).
Slidinėjimas. Būdama nėščia maniau, kad šį sezoną teks praleisti, bet pasirodo jaučiausi puikiai ir galėjau slidinėt! Pirmą kartą, kai mažiukui buvo 4 savaitės, o antra kartą - 8 savaitės. Ignalinos trasas įveikiau. Šiemet ir Tomą pastatėm ant slidžių, kol kas tik prie namų.






Režimas. Kol kas jo nėra, gal kada nors bus :). Po truputį atrandam tinkamus dienotvarkės elementus. Pvz., iš ryto, kol ruošiasi dukra į mokyklą, užtenka laiko išvirti pusryčiams košę ir pietum sriubą. Pasirodo labai sveika išmaudyt kūdikį iš ryto, kaip šiandien, miega tada puikiai visą dieną ;). Labai gera suguldyti vaikus miegot 21-22 val. Tiesa, nedažnai taip būna. Tomas eina paskutinis miegot ir vėlai, jam juk į darželį nereikia, nebent visai jau nėra ką veikti. Bet kai pavyksta, pasimėgauju ramybe 5 min. ir pati einu miegot :). Juk laukia dar viena diena, kai valgysim, eisim į mokyklą, žaisim, skambinsim, šoksim, tyrinėsim, zysim, džiaugsimės, kažką atrasim, kažko nepasidalinsim, verksim, juoksimės, maudysimės, eisim pasivaikščiot, lauksim ir t.t.

Маžylio dienoraštis - suėjo 3 mėnesiai

$
0
0

Ketvirtas mėnuo prasidėjo su temperatūra. Pirmą kartą. O 2,5 mėn pirmą kartą turėjom "gerą" slogą. Visi apsirgimai prasedėdavo pakeitus gyvenamą vietą, pakeliavus, o dar ir šildymą savaitgalį atjungė...
Vakar praėjom "techninę apžiūrą" :) Priaugom 600 g ir 3 cm (7,9 kg ir 65 cm), pagal svorį pagaliau patekom į viršutinę "normos" ribą, į 95 procentilę :)
Gerai laikom galvą, bandom vartytis, guguojam, juokiames, "skraidom".
Dvi savaitės praleidom kaimę, kvepavom grynu oru, valgėm kaimiškus kiaušinius ir gėrėm šviežią pieną, savo gamybos sūrį, varškę bei grietinę :)
Sudalyvavom abėcėlės šventėje mokykloje. Sijonuką ir rožytes į plaukus pati padariau :)
Aplamkėm savo bendraamžę.

 Mus aplankė.

Ir dar į vienus svečius nepatekom, nes pakeliui sugedo mašina...


Be to atšventėm pirmas Vėlykas, net du kartus :)

Koncertas operos ir baleto teatre

$
0
0
 Šiandien teatre buvom ne tik žiūrovais, bet ir dalyviais, ne aš aišku :) Dukra šoka Polėkį, ir šiandien buvo šio kolektyvo šventinis koncertas. Pirmas pasirodymas didžiojoje scenoje šokėjos vaidmenyje. Pasakiškas renginys, puikiai paruoštos ir papuoštos mažosios balerinos.

Žydi gėlės. Balandis.

$
0
0
Grižau iš kaimo su fotoreportažu apie savo gėles:





Šeimos amatų mugė

Viewing all 51 articles
Browse latest View live